Ажурирани Lootboy кодови: список и како да ги откупите

грабеж

Lootboy е апликација за купување каде шифрите играат огромна важна улога, бидејќи тие се портата за многу награди. Главниот проблем е што овие кодови истекуваат брзо, така што секогаш треба да бидеме свесни дали има нови што ќе можеме да ги откупиме во него. Добрата вест е што секогаш има достапни нови кодови, па можеме да ги користиме во нашата сметка.

Затоа, подолу ве оставаме со а серија кодови што во моментов можеме да ги откупиме во Lootboy, шифри кои се достапни во март 2022 година. Така, оние кои бараа нови кодови за користење на нивната сметка во оваа популарна апликација имаат среќа. Бидејќи ви оставаме оние кои моментално работат и кои ќе можете да ги користите без никаков проблем.

Како што веќе знаете, Во Lootboy имаме и различни типови на кодови, така што ова е нешто што исто така треба да го земеме предвид. Бидејќи има моменти кога бараме одреден тип во оваа смисла, што ќе ни овозможи да добиеме повеќе награди или дека ни недостасуваат неколку единици за да можеме да ја направиме таа размена, на пример. Значи, во зависност од тоа што барате, можете да го видите овде. Бидејќи во ова упатство собравме различни типови на кодови кои можат да се користат во самата апликација. Ова ќе биде корисно за сите корисници во него.

Кодови на стрипови

грабеж

Првите шифри за Lootboy што ги имаме во оваа листа, кои моментално може да се користат во апликацијата се шифрите за стрипови. Во овој случај тоа се два различни кодови, но тие функционираат. И двете се уште важат, додадени се кон средината на овој месец во самата апликација. Ова се двете:

 • EEUAFIRKNER: Откупете го овој стрип код за 1000 монети во апликација.
 • SMASHME: Откупете го овој стрип код за 1000 монети.

Кодови на монети и дијаманти

Најчестите кодови или оние што најмногу ги наоѓаме се шифрите за монети и дијаманти. Овој тип на код обично се ажурира на редовна основа, така што секоја недела или на секои две недели се воведува нов. Така, може да се случи оној што го најдовме да не работи повеќе, да му е истечен рокот, но еден или два дена подоцна да имаме таков што веќе работи и да можеме да го откупиме без никаков проблем.

Во овој случај наоѓаме вкупно шест шифри на монети и дијаманти што може да се откупи во Lootboy. Така оние кои бараа нови кодови во оваа област ќе можат да ги користат без премногу проблеми. Ова се шесте кодови што се моментално достапни:

 • aarons-03: Откупете го овој код за заедницата Lootpack.
 • hamed-02: Откупете го овој код за заедницата Lootpack.
 • ded-01: Откупете го овој код за награди.
 • Discord500: Откупете го овој код за вкупно 500 монети.
 • Welcome500: Откупете го овој код за 500 монети во апликацијата.
 • -22 2 22-: Откупете го овој код или код за 222 монети и вкупно 22 дијаманти.

За што се користат шифрите?

Како што споменавме на почетокот, Lootboy е апликација за купување и веб-страница која ужива се поголема популарност (на Android веќе надмина пет милиони преземања). Оваа апликација е добар начин да имате пристап до сите видови попусти и подароци за вашите омилени игри, како и на платформите што ќе ги изберете, како што се Xbox One, Nitendo или Still on Playstation. Затоа шифрите се нешто од огромно значење за корисниците на оваа апликација, бидејќи тие се нешто што ќе им овозможи пристап до повеќе попусти од сопствените сметки.

Нашата цел во Lootboy ќе биде тој што ќе собира монети, грабежи и дијаманти, колку што е можно повеќе на нашата сметка. Она што ќе го направиме следно е да продолжиме да ги заменуваме овие предмети што ги собравме за награди и купони, како што се пакети за плен. За да ги добие, креаторот на апликацијата поставил неколку системи. Од една страна имаме систем на дневни задачи и бонуси, а исто така и стрипови, обично неделни стрипови, како и монети и дијаманти. Затоа, корисниците бараат да добијат кодови со кои ќе ги добијат овие објекти и на тој начин подоцна продолжуваат со нивна размена.

Корисниците бараат да имаат пристап до многу попусти. Бидејќи имаме повеќе монети, дијаманти и шифри, можеме да добиеме повеќе попусти на овие игри или платформи што сме ги избрале или кои не интересираат. Затоа, важно е да можете да имате што повеќе од нив. Кодовите што ги спомнавме погоре се нешто што ќе ни помогне, бидејќи во многу случаи ни даваат монети, како што можете да видите, без да мора да правиме ништо за тоа. Така ќе биде добра помош кога ќе ги замените за награди во иднина.

Внимавајте на настаните

Еден аспект што може да биде корисен е тоа Да бидеме внимателни на настаните што се случуваат во светот, бидејќи шифрите обично се објавуваат за откупување во апликацијата за време на нив. На пример, за време на неодамнешните зимски олимписки игри имаше различни шифри достапни во Lootboy, нешто што многумина од вас го направија, па на овој начин можевте да добиете монети или дијаманти на вашата сметка. Но, многу корисници не беа внимателни или не беа брзи и ги пропуштија овие типови на кодови.

Големите настани се нешто што често се користи во Lootboy да се воведат нови кодови, многу од нив достапни за време кога трае споменатиот настан. Покрај тоа, многу од овие кодови обично се особено интересни, бидејќи даваат многу монети, на пример. Значи, тие се токму она што корисниците во апликацијата го бараат во овој поглед. Специфичните датуми се исто така момент што треба да се земе предвид, нешто што го видовме со 22 година, кој го објави својот код во апликацијата што сè уште може да се користи денес, на пример.

Добро е да бидете свесни за некој настан или нешто што се случува, па одите на веб-локација за да видите дали има достапен нов код што ќе можете да го користите на веб. Бидејќи многу од шифрите се внесуваат привремено и брзо истекуваат.

Како да ги откупите кодовите во Lootboy

lootboy откупи кодови

Исклучително важен аспект е познавањето на како да ги откупите овие кодови во Lootboy. Бидејќи ако постои таков што е во сила, како што се претходно наведените, што сакаме да можеме да го користиме за да добиеме монети или дијаманти, тогаш мора да го користиме. Ова е нешто што ќе може да се направи во самата апликација без никаков проблем. И во неговата верзија за Android и iOS, каде што процесот е ист. Затоа, важно е да ја имате апликацијата, како и секогаш да ја инсталирате најновата верзија.

Ако веќе ја имате апликацијата на еден од вашите уреди и веќе сте ја ажурирале, тогаш ќе продолжиме со откупување на кодовите што сте ги виделе и што сакате да ги користите во вашата сметка. Чекорите што треба да ги следиме се следните:

 1. Отворете ја апликацијата на телефонот или таблетот.
 2. Кликнете на 3-те мали ленти во горниот лев агол на апликацијата за потоа да пристапите до менито.
 3. Ќе видите дека на екранот има неколку обоени копчиња. На портокаловото пишува Redeem Code, па кликнете на ова копче.
 4. Се отвора нов прозорец во апликацијата.
 5. Постои поле наречено Код за откупување. Внесете го кодот што сакате да го користите таму.
 6. Кликнете на копчето Откупи.
 7. Ако кодот е активен, кодот ќе биде откупен за вас, па ќе ги добиете тие монети или дијаманти на вашата сметка.
 8. Ако моментално имате повеќе кодови, повторете го истиот процес со сите нив.

Ако поради некоја причина апликацијата не работи добро, секогаш имаме дополнителна опција, бидејќи можете да ја користите и нивната веб-страница. Ова е уште еден метод што можеме да го користиме кога откупуваме кодови во Lootboy. Покрај тоа, оние кои не ја користат апликацијата секогаш ќе го прават тоа од самата веб-страница. Ова може да се направи директно на овој линк, каде што ќе видите што излегува и екранот каде што можете да го внесете предметниот код. Така, ние едноставно го ставаме кодот и го притискаме копчето за откуп, така што тие монети се додаваат директно на сметката.

Процесот ќе биде ист и доколку имате неколку шифри во ваша сопственост, ќе треба да го направите ова со секој од нив. Ако некој од шифрите повеќе не работи, на екранот ќе ви каже дека е истечен, за да знаете што се случува и дека тогаш нема да можете да го користите. Така, ќе мора да најдете нова што ќе можете да ја откупите на вашата сметка во добро познатата апликација. Немаме ограничувања во оваа смисла, па ако имаме неколку кодови, можеме да ги откупиме и во апликацијата и на веб и на тој начин да ги додадеме споменатите монети или дијаманти на нашата сметка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.