Сите убијци од Мртви на дневна светлина

Мртва од мртва светлина

Бидејќи се појави на пазарот, расте бројот на убијци присутни во Dead by Daylight особено Ако играте долго време, веројатно веќе знаете кои и колку убијци има во овој наслов на фирмата. За среќа, ако не знаете кои се тие, ќе ви помогнеме подолу, бидејќи ви оставаме водич со помош.

Ние ви ги покажуваме сите убијци во Dead by Daylight, за да знаете повеќе за нив. Добра помош за да знаете што ве чека кога одите да ја играте оваа титула.

Медицинската сестра

Медицинската сестра

Лик присутен во Dead by Daylight од самиот почеток, кој се менуваше со текот на времето, иако неговата моќ не е променета. Има можност за вршење и синџири на телепортирање, така што поминува големи растојанија, како и преминување на сите видови површини (wallsидови, тавани, подови и конструкции). Ова е незгоден убиец во играта.

Легијата

Овој атентатор има способност да удри преживеан со својата моќ и на тој начин да ја знае локацијата на останатите, за да може да напаѓа со напади во секое време. Иако само ќе им наштети на корисниците, бидејќи тоа е еден од помалку смртоносните атентатори. Затоа, ако се борите со Легијата, нема да треба да лекувате, бидејќи не е смртоносно и нема да ве повреди премногу.

Село

Уште еден од најстарите убијци во мртов под дневна светлина, покрај тоа што е една од најмоќните. Тој има можност со моторна пила да поминува низ мапи со голема брзина. Иако најголемата сила на овој атентатор е тоа што има способност да ги сруши преживеаните со еден удар користејќи ја наведената моторна пила. Тој е моќен атентатор, затоа мора секогаш да бидете внимателни со него.

Дух

Мртвиот дух од мртва светлина

Спирит е еден од атентаторите што им е најдобро познат на корисниците во „Мртов по дневна светлина“ Тоа е многу смртоносен атентатор, покрај тоа што е тешко да се совлада, затоа мора секогаш да бидете внимателни, затоа што е опасно. Покрај тоа, тој има можност да се менува во алтернативна рамнина во која може да патува со голема брзина, што го прави особено опасно и не одржува будни во секое време.

Иако оваа способност што ја има е донекаде ограничена, бидејќи кога ја користи, тој престанува да ги гледа преживеаните (иако може да продолжи да ги гледа нивните белези) и дека тие не гледаат каде се движи. Таа е атентатор кој се издвојува по тоа што е тешко да се предвиди во нејзините напади.

Ловец

Друг убиец што звучи како многу играчи е Хантрес, што е атентатор способен да фрла отвори од далечина, па тоа е нешто што треба да се има предвид. Плус, немате проблем со палети или скокови на прозорци. Ова го прави предизвик кога се соочувате, бидејќи е тешко да се избегне. Друг аспект што ја прави сложен атентатор е тоа што таа може да не изненади од далечина, да биде еден од ретките убијци во Dead by Daylight кој има можност да го стори тоа. Бидете внимателни во врска со тоа.

Кошмарот / Фреди Кругер

Фреди Кругер

Еден од најпознатите на кој било играч во Dead By Deadlight е Фреди Кругер, кој се смета за еден од најсмртоносните убијци, некои велат дека тој е најсмртоносен, но барем е јасно дека тој е убиец против кого ние мора да има многу внимателен во секое време. Неговата главна способност е тоа може многу брзо да се телепортира помеѓу генераторите. Значи, ова е нешто што многу ќе ги комплицира нашите животи.

Тоа е моќен атентатор, иако е лесен за употреба на некој начин. Бидејќи исто така има можност за попречување на јамка со употреба на стапици во крвта или употреба на нивните добро познати илузионерски палети, кои имаат способност да влијаат на преживеаните кога спијат.

Докторот

Докторот е убиец со текот на времето еволуираше во играта, исто така, подобрувајќи ги нејзините оригинални карактеристики. Бидејќи во новите верзии е воведена можноста да се открие позицијата на преживеаните на два различни начина: со вообичаената шок терапија или со употреба на широк ударен бран. Со зголемување на лудилото на преживеаните, тие ќе страдаат од секаков вид на хендикеп.

Обликот / Мајкл Маерс

Мајкл Мајерс, познат и како Ла Форма, е убиец кој се издвојува да може да собори преживеан со еден удар. Покрај тоа, тој има можност да го направи тоа со разни видови на мозочни удари, што го прави уште покомплициран. Овој убиец може постепено да го зголемува нивото на зло или внатрешен бес, така што за ограничено време ќе стане машина за убиство што ќе уништи сè што му се наоѓа на патот. Исто така, треба да се напомене дека овој атентатор има намален радиус на терор и ова е нешто што му овозможува редовно да ги фаќа преживеаните од изненадување.

Они

Еден од најмоќните убијци во Dead by Deadlight, бидејќи има големо физичко присуство, што несомнено е нешто наметнувачко. Покрај тоа, станува збор за убиец кој има способност да ја апсорбира крвта ослободена од повредени преживеани. Ова му овозможува полесно да ги лоцира, покрај тоа, тој исто така влегува во еден вид режим на лутина, што ќе му овозможи да се движи со огромна брзина и со тоа да ги сруши со еден удар. Иако овој режим е нешто што трае ограничено време.

Дух лице

Дух лице мртво на дневна светлина

Кога ќе ја активирате својата моќ, радиусот на терор исчезнува и е многу скришум, па затоа е тешко да се види како доаѓа. Покрај тоа, доколку оваа моќ е активна, таа има способност да го шпионира преживеаниот и ако е тоа за доволно долго време, преживеаниот ќе биде неранлив за ограничен временски период.

Кловнот

Кловнот на почетокот не изгледа како премногу смртоносен убиецно бидете внимателни, бидејќи неговите чаши за чад овозможуваат забавување на преживеаните и е убиец против јамка на овој начин. Затоа, тој е опасен убиец.

Канибал / кожа

Овој убиец е друг кој напредуваше и се менуваше во играта со текот на времето, но ја одржува својата суштина. Неговата моќ е да ги сруши преживеаните со моторна пила со еден удар. Иако во неговиот случај е потрајно и може да предизвика неколку удари. Тоа е убиец кој сè уште работи многу подобро на отворено поле.

Харпунерот

Првиот убиец во Dead by Daylight со пиштол и дека од таа причина може да напаѓа од далечина. Бидејќи може да го закачи секој преживеан од неколку метри, дури и преку прозорци. Покрај тоа, може да изненади многумина.

Чума

Чумата мртва од мртва светлина

Штаутата има моќ наречена црвена повраќаница што го дозволува тоа напаѓаат што повеќе цели од далечина за ограничено време. Да се ​​игра против неа, важно е да не лекувате во изворите на лекување. Тоа е убиец кој се издвојува по тоа што е многу подложен на напади на род.

Свињата

Овој убиец има можности за кои многумина се сомневаат. Додека може да се движи свиткана и да го отстрани радиусот на терор, таа тешко може да стане, така што ова ја прави помалку смртоносна. Покрај тоа, обратните стапици малку ја успоруваат поправката на генераторот и ако стаписате преживеан откако ќе пристигне крајната игра, овие нема да направат ништо добро.

Вештерката

Стапиците што ги поставува вештерката имаат стапица, бидејќи ако преживеаниот лаже, тој не го активира и може да се елиминира со фенерче. Ако преживеаниот ги користи овие две техники, овој атентатор е бескорисен. Иако тој е убиец што дава некои стравови.

Theелатот

Theелатот

Познат убиец во мртва светлина на денот, што не е толку моќно како што изгледа. Неговата главна способност му овозможува да испраќа преживеани кои ги мачи во казнени кафези. Неговиот напад може да биде интересен на моменти, иако тој е атентатор кој лесно може да се избегне.

Духот

Овој убиец го нема губење на присуството и позициите во Dead by Deadlight. Тој е атентатор кој може да направи некои активности додека е невидлив, па затоа е побрз. Иако во многу наврати тој мора да влегува и да излегува од таа држава, што ги тежи неговите прогони со преживеан кој е вешт.

Демогорган

Силата на овој убиец ви овозможува да направите напад од долг дострел и со тоа се избегнува прекумерна јамка, иако не е исклучителна. Порталите преку кои тој се движи му даваат добра контрола на картата, бод во негова корист. Иако преживеаните можат релативно лесно да ги уништат, што го прави помалку опасен.

Трапер

Трапер мртов од мртва светлина

Оригиналниот убиец од Dead by Daylight Сè уште е непријатен убиец што веќе треба да се разгледа, бидејќи е непредвидлив. Значи, тоа е нешто што треба да се има предвид кога се занимавате со овој убиец. Сепак, неговата способност да ги симне преживеаните дури и без да мора да ги брка, што е овозможено со моќта на нејзините стапици, го прави не премногу смртоносен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.