Есенски момци: измами и кратенки за нивните нивоа

Навлака за водич за есенски момци

Есенски момци е една од игрите во моментот, која веќе успеа да освои милиони корисници ширум светот. Тоа е игра која има сладок и невин изглед, но реалноста е дека станува збор за покомплицирана игра отколку што многумина очекуваат. Затоа, за да можете да напредувате по него, потребни се одредени трикови, кои го олеснуваат преживувањето пред лудилото да бидете со 59 играчи како вас.

Добрата вест е тоа има многу трикови што можеме да ги искористиме кај есенските момци, благодарение на што можеме да израмниме или да откриеме кратенки што ќе ни помогнат во овој процес. Ако ги правите вашите први чекори во играта или имате одредени проблеми, тие сигурно ќе ви помогнат во вашиот случај.

Совети за квалификација за нивоа во есенски момци

Трикови за да го поминете нивото или рундата во есенски момци

На секое ниво во играта дали има некој совет или трик што ќе ви биде од голема помош, затоа е погодно да го знаеме, така што ќе ни биде многу полесно да се израмниме во играта. Тие обично не се комплицирани аспекти, но многу пати забораваме да го следиме тој совет или кратенка, правејќи ги покомплицирани отколку што треба. И веќе знаеме дека сите сакаме стигне до круната на финалето.

Ниво на вратата

На ова ниво честопати е примамливо да се обидеме да напредуваме, но ова е грешка, што ќе ги натера нашите ривали да победат. Важно е НЕ да преземате водство, бидејќи на крајот ова е она што ќе биде попрофитабилно и ќе ни овозможи да го поминеме нивото без никаков проблем.

Со пуштање на другите да одат први, можеме да видиме кои врати се лажни и на тој начин поминуваме само низ оние што се реални, без несреќи или одложувања, така што во секое време знаеме по кој пат треба да одиме во нашиот случај.

Ниво на шеснаесетник

Есенски момци Шестоаголници

Ова е ниво каде што она за што се грижиме се обидува да остане што е можно подолго. Значи, најдобар начин да го направите ова е да пробате да скокате од едниот до другиот, наместо да ги прегазиме, затоа што ако се обидеме да ги прегазиме, имаме поголеми шанси да испаднеме во нокаут. Значи, прескокнувањето помага да се остане.

На ова ниво може да биде интересно што сте стекнале пријатели во играта, бидејќи можете да ги искористите сметајќи дека сте послаби или дека имате симпатии кон нив, за потоа да ги отсече и да ги натера да паднат, со што се предизвикува нејзината елиминација кај есенските момци. Бидејќи станува збор за сложено ниво, прибегнувањето кон него не е толку присилно.

Украдете ја опашката

Ова ниво во есенските момци е онаа каде што треба да бидеме внимателни, но можеме да го најдеме полесно со неколку едноставни совети или трикови, што ќе ни овозможи да го поминеме без да имаме премногу проблеми. На едната рака, добро е секогаш да се бара висок терен, бидејќи ова ќе ни помогне да ги предвидиме непријателските движења. Можеме да ги видиме како доаѓаат и така, знаејќи како да ги предвидиме, имаме предност пред непријателите.

Покрај тоа, исто така мора да искористете ги препреките што е на тоа ниво. Користејќи ги, можеме да спречиме нашите непријатели да не бркаат, за да можеме да излеземе од неа со летечки бои, па ако ве бркаат, користете ги овие пречки. Тоа е аспект што го забораваме кога играме, но може да ни даде клуч за да одиме на следното ниво во Fall Guys.

Ниво на трки

На ова ниво наоѓаме кратенки што можеме да ги користиме, иако важно е да ги користите е прво да видите што прават другите играчи. Бидејќи не сите кратенки ќе помогнат, но некои можат да им наштетат. Гледајќи како ги користат другите играчи во есенските момци, можеме самите да научиме да ги користиме.

Друг важен трик во овој случај секогаш работи во насока на стрелките. Ова може да значи дека во некои прилики ќе заобиколиме, но ќе биде побезбеден и помалку ризичен начин да се елиминира на ова ниво. Значи, на долг рок, тоа е нешто што ќе ни помогне да победиме.

Ниво на тим

Нивоа на тимски падови момци

Да мора да работиме како тим на ова ниво не е секогаш позитивна работа, но мора да знаете како да играте, за да бидете победнички на ова ниво, што е најкомплицирано за многу играчи во есенските момци. Заедничка тактика во тимот е секој да тргне во напад, со цел побрзо да го порази непријателот. Ако ова е направено, полесно е да украдат јајца или да постигнат голови.

Затоа, важно е да се брани, да се брани, за да се спречи тоа да се случи. Затоа, ако видите дека вашиот тим ќе нападне, обидете се да бидете тој што останува во одбрана, за да избегнете да даваат голови или да ви ги украдат јајцата. Тоа е нешто што може да изгледа очигледно, но не се случува премногу и е обичен неуспех на ова ниво кај момците од есен.

Покрај тоа, обидете се да избегнете да бидете во жолтиот тим со сигурност на ова ниво во есенски момци. Интернет е нешто веќе познато: да се биде во жолт тим значи да се изгуби. Затоа, ако завршите во тој тим, скоро може да го земете поразот здраво за готово на ова ниво, што е нешто многу досадно. Најдобро е да се избегне паѓање во таква опрема.

Општи совети за квалификација на сите нивоа

Есенски момци Како да се квалификувате

Не постојат само совети за специфични нивоа на есенски момци. Постојат голем број совети кои се однесуваат на сите нивоа во играта што ќе ви помогнат кога играте. Значи, исто така е погодно да ги земеме предвид, со цел да напредуваме со добро темпо во оваа титула и да можеме да ги поминеме неговите нивоа без никаков проблем.

Завршна линија

Ако веќе ја достигнувате целта, но сте блиску до елиминација, скок и нуркање тие можат да ви дадат дополнителна брзина што ќе ви помогне да ја преминете целта пред другите корисници. Иако е важно да не ја допирате земјата, бидејќи слетувањето во нуркање е премногу бавно.

Помалку скокање

Толпата луѓе во есенски момци се опасна работа, бидејќи кога ќе се најдеме во едно, нашиот прв инстинкт е да скокнеме за да излеземе од наведениот хаос. Иако ова е нешто што не е погодно, бидејќи ако скокнеме е можно да отскокнеме кон предниот дел на наведената група, но вообичаено е да завршиме удрени странично и да слетаме на задниот дел од групата. Значи, тоа е губење време, што не ни помага да одиме напред или да излеземе од споменатата толпа.

Адреси на платформата

Платформи на есенски момци

Нуркањето е нешто побавно од трчањето, освен во многу специфични случаи, кои честопати се непознати. Затоа што ако треба да скокнеш од голема висина или грамофон, ќе паднеш. Значи, ако треба да скокате на грамофонските плочи, најдобро е да се направи нуркање и на тој начин слета на неговото лице, бидејќи вашиот карактер ќе стане брзо. Тоа е едноставен трик, но за кој многу корисници на Fall Guys не се свесни.

Исто така, кога ќе наидете на платформа во играта, секогаш мора да одите во насоката во која се движи. Се чини очигледно, но многу корисници не го прават ова мислејќи дека ќе бидат побрзи на овој начин, бидејќи има моменти кога најкратката рута оди во спротивна насока. Но, во овој случај, побрзо е да се сврти со платформата и со тоа да се стигне до дестинацијата. Willе заштедите многу проблеми и падови, спречувајќи ги вашите ривали да ве освојат.

Намери на вашите ривали

Непријателски паѓаат момци

Кога играте есенски момци, најдобро е да се обидете да бидете што подалеку од другите играчи. Не само за да се избегнат гужви, како што споменавме претходно, туку затоа што никогаш не знаете кои се намерите на вашиот ривал. Можеби единственото нешто што ривалот го бара е да ве исфрли од трката, па затоа е важно да одржувате одредена дистанца, за да можете да го спречите да ви направи нешто.

Движењето на фотоапаратот постојано е нешто што исто така ќе ви помогне во играта. Со тоа можете да видите каде се приближуваат вашите ривали во играта, да може да ги избегне или да биде подготвен. Исто така, ќе можете да ги видите препреките што претстојат, па затоа ќе бидете безбедни и нема да имате проблеми во кариерата.

Од друга страна, добро е да гледате што прават вашите ривали во есенските момци. Постојат моменти кога не го знаете патот по кој треба да одите, но ако ги погледнете вашите ривали, ќе видите што прават и со тоа ќе можете да знаете по кој пат треба да одите во вашиот случај, за да одите напред. Исто така е важно да погледнете кој тим е оној што победува, кога се обидувате да ги скратите растојанијата. Ова ќе ви помогне да ја одредите вашата стратегија.

Покрај тоа, не плашете се да го користите копчето за зафат. Ова е акција што ќе ги забави другите играчи. На моменти како кога се пред скок, тоа е идеална опција, бидејќи може да ни даде јасна предност со тоа што ривалите ќе забават, но ние продолжуваме да одиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.