Најдобрите игри со оружје за компјутер

игри со пиштоли

Изборот на игри за компјутер е огромен, со достапни и игри од сите видови жанрови. Жанр што интересира многу корисници Тоа е оној со игрите со оружје каде што имаме многу наслови од кои можете да изберете. Ќе зборуваме за овие игри подолу, бидејќи ви оставаме листа на најдобрите за компјутер.

На овој начин ќе можете да видите некои од најдобрите игри со оружје за компјутер. Меѓу овие игри сигурно ќе најдете некоја што е од ваш интерес и која сакате да ја играте од вашиот компјутер. Затоа, добро е да знаете повеќе за опциите што моментално се достапни во овој жанр на компјутер.

Игри со пиштоли, познати и како стрелци, може да се подели во категории. Ова е нешто што зависи од гледната точка на играчот. Односно ако е игра во прво лице или во трето лице. Во првото перспективата на играчот е во прво лице, додека во другото е во трето лице. Па во зависност од тоа што сакате во овој поглед, ќе видите дека има стрелци од двата типа. Така, можете да се обидете во зависност од типот на стрелецот што најдобро одговара или ако сè уште не знаете, ќе можете лесно да го споредите овој аспект и на тој начин да ја изберете најдобрата игра за вас од оваа листа.

Апекс легенди

Апекс легенди

Игра која е на пазарот околу три години и стана светски успех. Apex Legends е игра од типот на Battle Royale што ги има сите состојки да ги освои корисниците. Така што не е чудно што се работи за игра која освои милиони корисници ширум светот во последните години. Игра која ќе можеме да ја играме бесплатно и од компјутер.

Оваа игра се издвојува по тоа што е лесна за контролирање. Тоа е стрелец од прво лице без компликации, каде што имаме различни ликови, секој со свои способности и слабости, па можеме да го избереме оној што го сакаме. Механиката е едноставна: ќе се бориме до смрт против 60 играчи на остров. Сите против сите. Последниот што ќе стои ќе биде победник во оваа битка. Нема повеќе мистерии во овој поглед. За да напредувате во оваа игра и да имате какви било шанси за успех, соработката со другите играчи е неопходна. Тоа го прават патроли од тројца. Мора да се складирате, да набавите оружје, да го истражите островот и да останете живи за да се соочите со последниот дел од играта.

Apex Legends се издвојува по тоа што овозможува комуникација со други играчи преку пингови. Во овој случај нема разговори или микрофони. Затоа, за корисниците е важно да го совладаат овој тип на комуникација, бидејќи тоа е нешто што дава јасна предност. Играта има добри перформанси на сите полиња, со добра графика и добри звучни ефекти. Значи, таа е една од најдобрите игри со оружје за компјутер, до која ќе можеме да пристапиме бесплатно во секое време, што е уште една предност што ни ја остава.

H1Z1: Battle Royale

H1Z1 е тип на игра битка кралска кој беше објавен многу години пред другите многу популарни наслови како Fortnite. За жал, напредокот на другите игри со оружје значеше дека многумина не ја знаеле или обрнувале внимание на оваа игра. За среќа, играта остана присутна на пазарот и денес може да се гледа како една од најдобрите игри со оружје за компјутер што можеме да ја играме во моментов.

Повторно, тоа е бој ројал, како и претходната игра, иако има различни елементи што треба да се земат предвид. Еден од клучевите за овој наслов е тоа што има режим на игра Auto Royale. Во овој режим во рамките на играта ќе се формираат 30 тимови, секој со четири играчи. Овие тимови ќе патуваат со автомобил низ нивниот свет, а потоа ќе има брутална битка до смрт во која може да остане само еден. Еден начин да се има на ум.

Како што можете да видите, тој е претставен како наслов што треба да се земе предвид во оваа листа, која сигурно може да биде интересна за многумина. Значи, ако барате игра од овој жанр за компјутер, кои ќе можете да ги играте и бесплатно, тогаш тоа е играта што ја баравте. Ова е врската за пристап H1Z1: Battle Royale.

несреќата 3

несреќата 3

Во списокот од овој тип не би можело да недостасува класика како Doom 3. Игра која знае како совршено да ги спои акцијата и теророт, совршена за ослободување на нашите најниски инстинкти за стрелање. Тоа е една од најинтересните опции во оваа листа поради таа мешавина на жанрови. Значи, тоа е малку поинаква игра со оружје, но која ќе им се допадне на многу корисници.

Во овој случај се соочуваме со игра на стрелец во прво лице кој бара многу брзина и рефлекси. Мора да бидете брзи и да имате многу цел да ги завршите непријателите што ќе дојдат од секаде, ова е еден од клучевите на играта и една од нејзините најголеми тешкотии. Затоа, потребно е малку вежбање за да можете совршено да го совладате. Добрата вест е што играчот има голем арсенал да се справи со сите нив, така што секогаш ќе имаме многу опции. Исто така, кога ќе ни снема оружје, сè уште можеме да ги користиме нашите сопствени тупаници за да ги уништиме овие непријатели. Друг елемент од интерес во овој поглед.

Естетиката е едно од најголемите достигнувања на Doom 3. Играта претставува мрачен свет, на светла и сенки, каде што опасноста демне во секој агол. Има долги коридори што треба да се поминат и агонизирачко чувство на постојана закана. За оние кои лесно се плашат, тоа не е идеална игра. Но, ако барате предизвик во оваа смисла, игра со оружје што ни остава нешто поинакво и темно, тоа е идеална опција што треба да се земе предвид.

Counter-Strike: Global Навредливи

Counter-Strike е игра која е на пазарот подолго време, но може да се обнови и да се ажурира за да остане напред и да продолжи да држи позиција на сите најдобри листи стрелците. Така, нема сомнеж дека го заслужи своето место во оваа листа на најдобри игри со оружје за компјутер. Особено затоа што неговата најнова верзија треба да се земе предвид. Покрај тоа, имаме и бесплатна верзија на играта и платена верзија. Ние зборуваме со вас во овој случај на Counter-Strike: Global Навредливи.

Оваа игра нема режим на кампања, што е нешто што многумина го бараат, но наместо тоа ни остава одличен режим на мултиплеер а исто така и со мноштво дополнителни опции, како што е можноста за креирање сопствени мапи, на пример. Всушност, многу деталните и целосните мапи се една од силните страни на Counter-Strike: Global Offensive. Дополнително, мораме да го истакнеме и реализмот во деталите како што е одбивањето на оружјето. Нешто што не принудува постојано да вежбаме за да ги совладаме совршено. Оваа игра бара многу размислување и стратегија од страна на играчот, нема да биде доволно да трча и да пука како луд. Мора да знаете што да правите и кога да го правите тоа, освен да ги контролирате парите што ги имате.

Станува збор за класична игра со пиштоли која долго време е на пазарот, но која ни остава нова верзија од најинтересните. Значи, тоа е наслов што не може да недостасува на список од ваков тип. Бидејќи знаете дека благодарение на тоа ќе имате одлично гејмерско искуство.

шампионите земјотресот

шампионите земјотресот

Последниот натпревар на листата е Quake Champions. Ова е игра со оружје што се издвојува особено по својата игра и брзата игра. Ќе биде невозможно да се досадувате додека го играте овој наслов на компјутер.

En шампионите земјотресот наоѓаме значителна количина на мапи. Покрај тоа, секоја од овие мапи во играта има свои особености. Ова значи дека сите играчи ќе мора да ги запаметат овие особености на мапите за да бидат успешни во овој предизвик. Достапни се неколку начини на игра: Deathmatch, Team Deathmach, Duel и многу други. Секој од овие режими нуди различно ниво на побарувачка. Така, во зависност од нивото што го имаме, ќе можеме да избереме еден или друг режим.

Друг аспект што треба да се земе предвид во Quake Champions е графичкиот дел. Оваа игра има единствен визуелен идентитет, нешто што е тешко да се постигне, но лесно се разликува од другите на пазарот. Кога играте ќе можете да видите дека има многу квалитетни детали кои се најинтересни и вредат да се земат предвид. Уште една добра игра на оваа листа која на многумина ќе им се допадне.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.