Одблокирана игра со наклон: најдобри веб-локации за играње

Игра со деблокиран наклон

Slope Unblocked Game е игра во која мораме контролирајте топка во сите видови кола со платформи. Наша задача е оваа топка да продолжи да се движи и никогаш да не падне од овие површини или платформи на кои се движи. Иако ова е нешто што станува сложено, бидејќи топката во многу моменти ја зголемува брзината и мора да знаеме како да ја движиме кон споменатите платформи.

Станува збор за забавна игра која многумина сакаат да можат да ја играат на своите компјутери, иако многу корисници не знаат каде можат да ја најдат. За среќа има многу веб-страници каде ни е дозволено да играме Slope Unblocked Game. Затоа, подолу ви оставаме некои од овие страници каде што ќе имате пристап до оваа игра.

Оваа игра може да биде добар предизвик за многу корисници. Игра на платформа, во која треба да знаеме како брзо да ја движиме топката и постојано да не паѓа. Фактот што никогаш не знаете на која страна од екранот ќе ја најдеме таа платформа на која можеме да ја поставиме топката го прави најинтересен и токму тоа го прави предизвик во многу случаи, особено кога топката ја зголемува брзината. Постојат неколку веб-локации каде што ќе можеме да играме безбедно и едноставно, па ќе зборуваме повеќе за нив подолу. На овој начин ќе можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

Наклонот е одблокиран онлајн

Игра со деблокиран наклон

Ова е веб-страница на која ја наоѓаме само играта. Ова е целта на оваа веб-страница, до кои можете да пристапите на овој линк. Ќе можете да влезете на оваа веб-локација од вашиот компјутер или телефон, така што ќе можете да играте Slope Unblocked Game од кој било од вашите уреди. Значи, таа е една од наједноставните опции во овој поглед, како и нешто што може да се користи на сите видови уреди.

Откако ќе се отвори мрежата, играта ќе се вчита во централното поле. Ќе треба само да почекате да се случи ова и да кликнете на копчето Play за да можете да ја започнете вашата игра во неа. Ако сакаш, можете да се регистрирате на оваа веб-страница, така што ќе се најавите кога играте. Ова е нешто што може да ве интересира постојано да водите евиденција за резултатите што се добиваат при играње. Така, можете да видите како се развивате во овој аспект додека играте.

Контролите се вршат со тастатурата на компјутерот, користејќи ги стрелките за насока. Работата на Slope Unblocked Game е иста како што е познато во секое време. Така, едноставно користејќи ги тие стрели, треба да ја преместите топката. Ќе можете да ги играте сите игри што ги сакате на оваа веб-локација, без да мора да плаќате пари за тоа. Тоа е бесплатна веб-страница за сите корисници, компатибилна со главните прелистувачи на пазарот.

Одблокирана екстензија на наклон

Slope Deblocked Game Extendation Chrome

Ако сакате да можете да ја играте оваа игра дури и кога немате интернет конекција, тогаш можете да ја користите неговата екстензија за Google Chrome. Играта има екстензија во прелистувачот, која можеме да ја инсталираме во неа. На овој начин, кога сакаме, можеме да ја отвориме наведената екстензија и на тој начин да играме игра во Slope Unblocked Game без никаков проблем. Тоа е опција која несомнено ќе биде интересна за многумина.

Главната предност што ни ја дава употребата на оваа екстензија е може да игра и без интернет конекција. Така, ако на пример немаме врска во одреден момент и ни е досадно, можеме да играме исто ако сакаме. Работата и интерфејсот на играта остануваат непроменети, тие се истите што ги видовме на претходната веб-страница и кои веќе ги знаеме. Само сега продолжуваме да инсталираме екстензија во Google Chrome за да пристапиме до неа.

Оваа екстензија е достапна во продавницата за екстензии на Google Chrome, достапни на овој линк. Овде ќе треба само да се најавите на вашата сметка на Google за да можете да ја инсталирате оваа екстензија. Само треба да кликнете на синото копче што вели Додај во Хром, за да се изврши инсталацијата, која ќе трае неколку секунди. Потоа ќе видите дека иконата се појавува во горниот десен дел од екранот, за да можете да ја користите кога сакате. Добар начин да се игра Slope Unblocked Game, исто така без интернет конекција.

Y8

Игра со деблокиран наклон

Y8 е компанијата зад оваа игра, за да можеме да ја користиме и неговата официјална веб-страница. Така, од официјалната веб-страница на студиото ќе можеме без проблем да ја играме Slope Unblocked Game. Ова е нешто што многумина ќе го видат како побезбедно од прибегнувањето кон некоја веб-страница што не ја знаат, па затоа е несомнено добра опција кога се игра овој наслов. Иако ќе ви треба постојано поврзување на Интернет, како што можете да разберете.

Од овој линк веќе имате директно пристап до играта. Почетниот екран што се појавува е истиот што веќе сме го виделе во други случаи, каде што можеме играјте директно со притискање на копчето Play на истото. Вака ќе започне играта во оваа забавна игра. На оваа веб-страница можеме да ги видиме и највисоките историски резултати што играта ги има досега. Така, оние кои се навистина добри во тоа може да завршат да ги видат нивните на таа листа во одреден момент.

Оваа веб-страница е достапна од целиот свет, така што нема да биде важно во која земја сте. Покрај тоа, во горниот десен дел од неа можете да ја изберете вашата земја, така што веб-страницата ќе стане директно на јазикот на вашата област. Така, нема да имате проблеми кога станува збор за движење низ оваа веб-локација за да можете да ја играте вака „Slope Unblocked Game“. Доколку сакате, постои можност за играње на цел екран, нешто што на многумина можеби ќе им се допадне и ќе им помогне да имаат подобро гејмерско искуство.

Slope Unblocked Co

Последната веб-локација во оваа смисла што можеме да ја користиме е Slopeunblocked.co, достапно на овој линк. Тоа е веб-страница каде што имаме на располагање разни игри со наклон, вклучувајќи ја и гореспоменатата игра. Затоа, исто така е добра опција доколку, покрај оваа игра, не интересираат и други сродни наслови. На овој начин можеме да ги најдеме сите на истата веб-страница.

На врвот на оваа веб-локација можеме да го избереме насловот што сакаме да го играме. Без разлика дали е тоа Slope Unblocked Game или некоја друга од поврзаните игри. Централниот екран ќе се вчита и можеме да почнеме да играме директно во прелистувачот. Ова е нешто што ќе можеме да го правиме на кој било уред, било да е тоа компјутер, телефон или таблет. Покрај тоа, оваа веб-локација е компатибилна со сите типови на прелистувачи, па затоа не е нешто што ќе им задава проблеми на корисниците.

На ниво на интерфејс, веб-страницата е идентична со другите што сме ги виделе и контролите на играта не се променети. Така, ќе ја користиме тастатурата за да можеме директно да играме и на тој начин да се движиме помеѓу нејзините различни платформи и нивоа, како што веќе сме навикнати. Ќе ни биде овозможен и пристап до историјата или списокот со највисоки резултати, како што видовме во други случаи. Значи, ако игравме многу добро, можеби ќе одиме да го видиме нашиот резултат во тој дел. Исто така, обично зачувува историја на нашите резултати.

Преземете на Андроид

SlopeAndroid

Корисниците кои сакаат да играат Slope Unblocked Game на Android имаат дополнителна опција. Бидејќи не само што може да се пристапи до некоја веб-локација од прелистувачот, туку ја имаме и официјалната игра достапна во Play Store. Ова е игра што ќе можеме да ја преземеме и на телефони и на таблети на едноставен начин, па затоа е добра опција да размислите.

Предноста на играта е тоа контролите се приспособени на телефонот или таблетот, каде што имаме екран на допир. Затоа, гејмерското искуство е нешто многу подобро во секое време, што е аспект од огромно значење за корисниците. Интерфејсот и работата на играта остануваат непроменети. Дури сега тие се прилагодени на форматот на екранот на телефон или таблет со Android. Тоа е единствената разлика во овој поглед.

Оваа верзија на наклонот може да се преземе директно од продавницата на Google Play. Играта е достапна бесплатно во продавницата, покрај тоа, нема купувања во неа. Така, нема да мораме да трошиме пари за да можеме да го играме. Има реклами, но тоа не е досадно или инвазивно, па можете да играте без проблеми од вашиот телефон или таблет. Може да се преземе на вашите уреди од оваа врска. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.