Како да добиете бесплатен Robux во 2021 година

Како да заработите бесплатно Robux

Roblox Стана игра со огромна популарност, која тие продолжуваат да ја одржуваат во 2020 година. Имајте убава облека или додатоци, или бидете во можност да купите специјални и уникатни предмети е нешто од важност во играта, иако е во можност да го направите ова тоа е нешто што чини пари, добро познатиот Робукс, дека можеме да купиме со вистински пари.

Не сите корисници имаат пари или се подготвени да заработат вистински пари на овие Robux. Значи, барајте начини да ги добиете бесплатно. Постојат низа методи кои ни овозможуваат да ги добиеме бесплатно, извршувајќи одредени активности за тоа. Ова е токму она што многумина го бараат, па затоа ќе ви кажеме како може да се направи.

Продадете свои предмети во играта

Роблокс продава миленичиња

Ако сте корисник на Roblox Premium, имате достапна опција што ќе ви овозможи да освоите пари во играта. Можете да продавате свои предмети, како што е креирање на своја облека и потоа нивно продавање. Ако успеете да создадете интересни или оригинални објекти, можете да добиете добри количини на Robux во играта. Значи, тој е претставен како опција за разгледување, бидејќи ви овозможува и да бидете креативни.

Облеката може да се создаде во играта, користејќи низа шаблони за ова, самата компанија сметај го патот во која е можно да се создаде облека за аватар. Овој метод ќе ви овозможи да ја продадете облеката што ја создавате на други играчи во играта. Благодарение на ова ќе можете да заработите Robux, кој подоцна ќе го користите за да купите што сакате.

Кодови за откуп

Ова е друга опција отколку ви овозможува да го освоите Robux бесплатно, иако тоа е обично помалку ефикасно, бидејќи кодовите што можеме да ги откупиме во играта имаат брзо истекување. Валидноста што ја имаат обично не е предолга, што нè принудува да бидеме брзи кога ги бараме и користиме. Постојат специфични страници на кои се наоѓаат овие кодови, иако со пребарување на Google можеме да најдеме и многу од нив.

Овој тип на кодови ќе ни овозможи да освоиме подароци во играта, понекогаш од нив директно Робукс. Onlyе треба да ги откупиме само во самата игра, така што ќе можеме да имаме пристап до нив. Вреди да се испробаат разни кодови, иако ако има нов што е ефикасен, тој има тенденција да се шири брзо, па ако сте активни на форуми или страници за Роблокс, сигурно ќе најдете еден.

Апликации за заработка

Заработете бесплатно Robux со анкети

Постојат голем број на апликации што ви овозможуваат да заработите пари, извршувајќи одредени дејства. Овие пари се оние што подоцна ќе бидат откупени за да се добијат овие Robux, затоа ги добиваме бесплатно. Или има дури и апликации што можеме да ги замениме за картички на Google Play, на пример. Целта во секој случај е да можете да ги набавите овие Robux бесплатно.

Акциите што треба да се спроведат можат да бидат различни. Постојат апликации каде мора да одговориме на анкети, во други од нас се бара да гледаме видеа или реклами, додека други ќе нè замолат да испробаме некои апликации или да играме игри. Дејствата може да варираат од една до друга апликација, но ова е најчестото. Значи, мора да бидеме подготвени за она што претстои.

Тоа е широко користен метод, иако има голем број на недостатоци. Најважно е дека се плаќаат малку пари. Потребно е долго време да се собере сума пари што ќе можеме да ја откупиме, па затоа може да стане тешка за многумина. Не е толку брз метод како што многумина се надеваат. Можеби ќе ви требаат неколку недели да соберете доволно пари за да го купите Robux во играта. Мора да бидете трпеливи кога ги користите овие апликации, но можете да го направите тоа.

Заработете пари со апликации за Robux

Сигурно ќе најдете многу апликации кои ви даваат можност да го направите ова. Иако не се сите подеднакво сигурни, што е уште еден аспект што треба да се земе предвид и е една од недостатоците. Апликации како Награди за Google Opinion, AppKarma или Кеш за апликации тие се најсигурни, безбедни и најефикасни опции. Тие ни овозможуваат да ги спроведеме потребните активности за да ги добиеме тие пари што потоа можеме да ги замениме за Robux во играта. Пред да користите кој било од нив, важно е да проверите дали е навистина сигурна или не, да избегнете употреба на злонамерна апликација или дека нема да ни плати.

Продава игра поминува

Игрите поминувања во играта се низа специјални билети, кои ќе ви овозможат низа поволности или различни способности. Тоа е, ќе можете да бидете побрзи, или посилни или поотпорни, што е важна предност во играта. Значи, кога одите да ја креирате својата прва игра, vза да можете да ги креирате овие Game Passes. Thenе можете да ги продадете тогаш, што е несомнено нешто од важност.

Вие ќе можете да ја ставите цената што ја сакате на нив. Исто така, ако сте корисник на Роблокс Премиум, 70% од приходите од таа продажба тие ќе бидат за вас. Значи, тоа е добар начин да се освои Робукс во играта. Корисниците кои не се дел од премиум претплата остваруваат помал профит, само 10%, па затоа е побавен начин да заработите Robux во играта. Но, двата начина се претставени како метод за тоа.

Продадете пристап до играта

Роблокс Премиум

Слично на претходните, но различни. Пристапот до играта се додавања или билети што ќе имаат дозволете му на корисникот да влезе во игра. Односно, ако сте создале игра, ќе можете да ги продадете овие додавања, така што некој што има интерес ќе може да игра во неа. Важно е дека е добра игра, бидејќи ако е добра, не само што ќе имате повеќе луѓе кои сакаат да влезат, туку ќе можете да поставите цена што ви овозможува да добиете добри придобивки. Значи, работа е да се заврши.

Цени нормално тие обично се помеѓу 25 и 1000 Robux. Тоа е широк спектар, но во кој ќе можете да одлучите што мислите дека е вистинската цена за вашата игра. Како и за другите поминувања, 70% од профитот ќе биде за вас доколку сте учесник во Роблокс Премиум, а ако не сте, тоа ќе биде само 10%. Може да биде уште еден добар метод со кој ќе можете да ги добиете овие Robux за да можете да ги користите како што сакате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   крин dijo

    Сакам робукс