Водич Elden Ring: најдобрите трикови за напредување

Водич Elden Ring

Elden Ring е една од новите игри со улоги кои се достапни на пазарот и тоа е наслов кој е многу популарен. Бројот на играчи во него продолжува да се зголемува, па многумина бараат трикови со кои ќе напредуваат во него. Ние зборуваме за овие трикови во нашиот водич Elden Ring подолу.

Во овој водич Elde Ring ве оставаме низа трикови кои ќе ви помогнат кога напредува во играта, со својата широка мапа. Бидејќи се работи за игра каде што има многу елементи, нешто што може да биде збунувачки, особено ако почнете да ја играте. Така ќе ви биде полесно. Малку по малку ќе можете да напредувате во нивниот свет.

Многу ни се допаѓа оваа игра, но кога ќе почнеме да играме, може да има некои елементи или аспекти што се збунувачки или што не знаеме што треба да правиме кога сакаме да напредуваме. Поради оваа причина, ви оставаме неколку трикови во ова упатство кои треба да бидат од помош во овој поглед за сите играчи.

Изберете ја вашата класа добро во Elden Ring

Часови за постар прстен

Нешто што не треба да недостасува во водичот за Елден Ринг е да знаете повеќе за часовите што се во играта. Бидејќи има голем број класи достапни во него, и кога ќе почнеме да играме, треба да избереме класа. Додека додека напредувате низ играта можете да добиете лик кој е хибрид, така што тие имаат елементи од повеќе од една класа, кога ќе почнеме некако сме принудени да избереме една.

Вообичаено сомневање е да се знае со што е најдобро да се започне. Реалноста е дека кога почнуваме да играме има две класи кои треба да ги имаме на ум и да избереме една од нив. кои се Астролог и Самурај. Астрологот е најдобрата почетна класа бидејќи непријателската вештачка интелигенција не реагира добро на магични напади со долг дострел. Со други зборови, нормалните непријатели нема да можат да се доближат до вашиот карактер, што несомнено е голема предност и ќе ве направи поефективни во вашите напади и ќе напредувате со добро темпо.

Исто така, можеме да го избереме и Самурајот, што ќе биде малку покомплицирано од претходното, но функционира многу добро. Бидејќи овој човек има оклоп што добро се спротивставува на непријателските напади, тој исто така ја користи Катана, која без сомнение е најдоброто почетно оружје. Штетата што ја предизвикува е значителна и, покрај тоа, предизвикува хеморагија, која ги погодува речиси сите непријатели. Значи, тоа е уште една класа што ќе работи добро.

сите газди

Во Елден Ринг наоѓаме огромен број газди, некои од нив се задолжителни, а некои се опционални. Бидејќи има мисии кои се опционални, тоа ќе зависи од одлуките што ги донесуваат корисниците кога играат. Иако има низа газди кои во никој случај нема да можеме да ги избегнеме, нешто што е важно да го имаме на ум кога го играме.

Ако сакаме да стигнеме до крајот на натпреварот, тогаш ќе треба да ги победиме овие газди во истото. Ова е списокот на задолжителни газди, оние кои ќе треба да ги победиме да или да во играта. Така што на овој начин барем знаете што ве чека кога ќе почнете да играте:

 1. Маргит, паднатиот знак.
 2. Годрик пресадениот.
 3. Радан, злото на ѕвездите.
 4. Црвениот волк од радагон.
 5. Ренала, кралица на полната месечина.
 6. Рикард, Господарот на богохулењето.
 7. Годфри, првиот господар на кругот.
 8. Моргот, крал на предзнаците.
 9. Огнен џин.
 10. Сакродерм дуо
 11. Маликет, Црниот Блејд.
 12. Сер Гидеон Офнир, Сезнајниот.
 13. Годфри и Хоара Лукс.
 14. Радагон од златниот ред.
 15. Кружен ѕвер.

Како да го израмните вашиот карактер

Елден прстен

Еден од главните сомнежи на играчите во Елден Ринг е начинот на кој може да се подигне нивото на ликот. Бидејќи ова е нешто што има големо значење во самата игра. Исто така, за разлика од другите RPG игри, Не функционира само тоа што ќе стекнеме искуство да се израмни. Иако ова е нешто што е исто така важно, тоа не е единственото нешто што е потребно во него.

За да ја отклучите оваа опција ќе мора оди на местото на Грејс што се наоѓа напред од портата, северно од црквата Еле. Таму ќе видите дека Мелина ќе се појави на екранот и потоа ќе ве замоли за помош во мисија. Ќе мора да ја прифатите оваа мисија, која ќе ја отклучи опцијата за израмнување на вашиот карактер во замена за руни. Покрај тоа, истиот процес ќе ви овозможи и пристап до вашето коњче Торентера, со кое ќе можете поудобно да патувате низ картата. Значи, важно е да се направи.

Ова е суштинскиот чекор што треба да се исполни ако сакаме нашиот карактер да може да се израмни. Исто така, како што споменавме, нема да биде само искуството што нè прави на ниво. Но, треба да ги земеме предвид и другите елементи како што се руните. Тие се нешто што во клучните моменти може да ни помогне да го достигнеме ова ниво на ликот во Елден Ринг. Подолу ќе ви кажеме повеќе за ова, бидејќи тоа е уште еден важен трик.

Како да се одгледуваат руни

Елден прстен

Има моменти кога немаме премногу опции за подигање на ниво. Затоа, ако тоа е случај, секогаш можеме да се обложуваме или фармаме руни во играта. Тоа е нешто што не се препорачува премногу да се искористува, туку е наменето за оние моменти во кои навистина немаме повеќе можности. Исто така, постојат различни опции во овој поглед.

50.000 руни

Една од првите опции е да се добие околу 50.000 руни за само пет минути. Ова е нешто што ќе можеме да го направиме ако убиеме заспана змеј што нема да претставува никаква опасност за нас. Значи, тоа е добар начин ако немаме друг избор во моментов. Она што треба да го направиме во овој случај е:

 1. Одете на североисток додека не стигнете до Форт Фарот.
 2. Продолжете додека не најдете а заспаниот змеј.
 3. Напаѓајте додека не бидете сигурни дека сте го убиле и добијте го 50.000 руни без напор вака.

Добијте 240.000 руни секој час

Во водичот Elden Ring, руните се нешто од важност, исто така и во овој. Бидејќи, како што веќе рековме, постојат различни методи со кои ќе можеме да ги добиеме и да го израмниме нашиот карактер. Дополнително, постои метод со кој ќе можеме да ги добиеме без да мора да нападнеме, што е нешто што сигурно ќе заинтересира многу корисници. Ова е метод каде добиваме 240.000 руни секој час и тоа е нешто што можеме да го повториме онолку пати колку што сакаме.

Веднаш штом ќе ја овозможите Torrentera првата Откако ќе разговарате со Мелина во играта, потоа одете на североисточниот агол на картата од Некролимбо. Кога сте таму, активирајте го секое место на благодат за безбедност и да имате точка за телепорт во случај нешто да тргне наопаку. Целта во овој случај е да се активира грејс точката во споменатата кула на Лен, бидејќи фармата е точно на патеката што оди под големиот мост каде што се наоѓа змеј. Потоа треба да тргнете по тој пат со Торентера додека од никаде не излезе џиновска топка, која треба да ја избегнете. Ова веќе ви дава руни.

Потоа одморете се на местото на благодатта и повторете го процесот. На овој начин, за една минута ќе добиете речиси 4.000 руни. Ако го направите ова десет пати во десет минути, руните се веќе 40.000, но за еден час тие можат да бидат и до 240.000. Значи, тоа е нешто што јасно ќе ви помогне во играта. Покрај тоа, можете да го повторите онолку пати колку што сакате.

Мапа

Карта на Елден Ринг

Картата на Елден Ринг е огромна и исто така е полна со детали од секаков вид, на пример, ни покажува индиции за интересни места. Иако оваа мапа никогаш не остава потсетници за местата што може да ни бидат интересни, како што е местото каде што се на пример, трговците, ковачите и друго. Значи, нашата задача е да користиме маркери во оваа смисла.

Бидејќи играта ни става на располагање многу маркери, можеме да ги користиме на оваа мапа. Значи, добро е што ќе поставиме маркери на стратешки точки на картата. Покрај тоа, исто така се препорачува да ги користиме светилниците за да не водат, тоа е така благодарение на компасот на мапата. Ова е нешто што ќе го олесни движењето на наведената карта или лесно одење на оние места што ги сметаме за важни. Бидејќи многу играчи не го прават тоа, а потоа не можат да се вратат на оние страници кои се суштински во играта, затоа избегнувајте да ја правите оваа грешка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.